اینستاگرم
از طریق برنامه اینستاگرم
با ما در ارتباط باشید
عضویت در خبرنامه

جاذبه های دیدنی مشهد

۲۸ مرداد ۱۳۹۶ اخبار گردشگری
جاذبه های دیدنی مشهد

اغلب مسافران تور مشهد ، حرم امام رضا (ع) و مجموعه اطراف را بیش تر می شناسند در حالی که مشهد شهری تاریخی ، فرهنگی و تفریحی می باشد به همین دلیل در این مطلب قصد داریم چندی از جاذبه های دیدنی مشهد را معرفی کنیم پس لحظه آخر را تا انتها دنبال نمایید.

 
 
1. مقبره فردوسی :
آرامگاه فردوسی توسی در 20 کیلومتری شمال مشهد در میان باغی با صفا واقع شده است که یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های دیدنی مشهد به شمار می رود. ساختمان امروزی آرامگاه و موزه فردوسی توس از شیوه معماری هخامنشیان به خصوص آرامگاه کوروش الهام گرفته و به دست معمار برجسته ، هوشنگ سیحون از سال 1343 تا سال 1347 ساخته شد. نمای بیرونی این بنا شامل تزیئنات هخامنشی با ستون و سر ستون های کار شده و بر روی اضلاع چهارگانه بنا اشعار حکیم فردوسی نگاشته شده است که نشانگر تفکر و شخصیا ایشان است.
 
 
3. مجموعه تفریحی آبی مشهد :
درجاذبه های دیدنی مشهد، مکان های زیاد و جالبی از ورزشگاه ها ، زمین های بازی و جاذبه های تفریحی آبی زیادی برای گردشگران تور مشهد راه اندازی شده است. جالب است بدانید که مشهد در زمینه احداث پارک های آبی موقعیت فوق العاده ای در سطح خاورمیانه دارد که به دلیل سر پوشیده بودن آن ها در تمام ایام سال مورد استفاده گردشگران قرار می گیرد. از پارک های تفریحی آبی شهر مشهد می توان به سرزمین موج های آبی ، پارک ساحلی آفتاب ، پارک آبی ایرانیان و موج های خروشان نیز اشاره کرد که طرفدارن زیادی دارد. 
 
 
2. پارک طبیعی هفت حوض :
یکی از دیدنی ترین و جاذبه طبیعیمشهدمی توان به پارک هفت حوض اشاره کرد که 7 کیلومتر با شهر مشهد فاصله دارد  و در دل کوه خلخ قرار دارد که دارای 7 حوضچه ی طبیعی می باشد. برخی از این حوضچه ها به اندازه ی استخر های کوچک  می باشد. آب پس از عبور از هفت حوضچه به حوض بزرگ تر می رسد و رودخانه ی مسیرش را ادامه می دهد.
 
 
4. باغ وحش وکیل آباد مشهد :
در قسمت جنوب غربی شهر مقدس مشهد و همجوار باپارک وکیل آباد مشهدتنها باغ وحش مشهد و خراسان رضوی قرار دارد. در این باغ وحش حیوانات گیاه خوار ، حیوانات گوشتخوار ، حیوانات آبزی ، پرندگان و خزنده گان زیادی زندگی می کنند که نه تنها یکی از جاذبه های دیدنی مشهد به شمار می رود بلکه جاذبه دیدنی خراسان رضوی به شمار می رود.

اخبار مرتبط

اینترنت رایگان
۰۶ اسفند ۱۳۹۶ اخبار گردشگری

اینترنت رایگان

اینترنت رایگان در تمامی پروازهای خارج از ایران در ایرلاین قشم ایر.‌بر اساس شنیده ها تمامی ...

ادامه
ویزای شینگن (اخذ ویزای شنگن)
۳۰ آبان ۱۳۹۶ اخبار گردشگری

ویزای شینگن (اخذ ویزای شنگن)

مشاوره رایگان تکمیل مدارک وقت سفارت اخذ ویزا انجام کلیه امور سفارت خانه ها شماره تماس ویژه ...

ادامه
چگونه از خود در برابر زلزله محافظت کنیم؟
۲۷ آبان ۱۳۹۶ اخبار گردشگری

چگونه از خود در برابر زلزله محافظت کنیم؟

ایران از کشورهایی است که نسبت به زلزله آسیب پذیر می باشد. زلزله پدیده ای طبیعی است که می تواند هر ...

ادامه
Airlines - خطوط هواپیمایی